leniwiec
leniwiec
18.10.13, 23:36 | Szkoła podstawowa | Matematyka (zadanie)
Zgłoś

Kilogram truskawek kosztuje 4,50, a kilogram jabłek 3,50. Ile trzeba z

Kilogram truskawek kosztuje 4,50, a kilogram jabłek 3,50. Ile trzeba zapłacić kupując 1 i jedna piąta czyli duze 1 i 1 kreska 5 i 2 i jedna druga kg jabłek??


Mają być obliczenia!!

4 pkt
Czym są punkty?
Odpowiedz

(2)

  • gość
    gość | 21.10.13, 04:49

    4,50 zł - kg truskawek
    3,50 zł - kg jabłek

    1/u = 1,2
    1,2kg*4,50zł = 5,40 zł - koszt truskawek

    2 = 2,5
    2,5kg*3,50zł = 8,75zł - koszt jabłek

  • gość
    gość | 21.10.13, 05:57

    Jeden i jedna piąta= 1, 2
    1,2 * 4, 5= 5, 40 ZŁ
    2,5 * 3, 50=8, 75 ZŁ
    5, 40 + 8, 75= 14, 15 ZŁ
    ODP. nALEŻY ZAPŁACIĆ 14, 15 zł za owoce.
    ps, mam nadzieje że pomogłam życze powodzenia na lekcjach matematyki.

Zadanie

gość
Wymagane minimum 4 znaki. Pozostało: 50000 znaków. Edytor zaawansowany »
Dodaj załącznik »

Edytor zaawansowany Zamknij
Podgląd:
Nazwa Kod Rezultat
Odstęp \ a następnie spacja
Nowa linia \\
Potęga x^{2}
Ułamek \frac{x}{y}
Pierwiastek \sqrt{x}
Pierwiastek n-tego stopnia \sqrt[n]{x}
Iloczyn wektorowy \times
Iloczyn skalarny \cdot
Układ 2 równań \left \{ {{y=2} \atop {x=2}} \right
Układ n równań (każde w nowej linii) \begin{cases} ax+b=0\\cx+d=0\\ex+f=0 \end{cases}
Indeks dolny x_{123}
Indeks górny x^{123}
Znaki specjalne \backslash \ \% \ \# \ \$ \ \& \ \^ \ \~
Kwantyfikator "istnieje" \exists
Kwantyfikator "dla każdego" \forall
Suma zbiorów \cup
Iloczyn zbiorów \cap
Mniejsze lub równe \leq
Większe lub równe \geq
Nierówność \neq
Około \approx
Najczęściej używane symbole:
Pi \pi
Nieskończoność \infty
Alfa \alpha
Beta \beta
Gamma \gamma
Wyrażenia zaawansowane:
Całka nieoznaczona \int{x}\, dx
Całka oznaczona \int\limits^a_b {x} \, dx
Limes \lim_{n \to \infty} a_n
Suma szeregu \sum_{n=1}^{\infty}\frac{1}{n}
Macierz \left[\begin{array}{ccc}1&2&3\\4&5&6\\7&8&9\end{array}\right]