http://www.kowbojki.pl Opowiem wam jak wygląda życie brzydkiej kobiety http://www.kowbojki.pl Jaką partię popieracie? http://www.kowbojki.pl Czujecie w sobie instynkt macieżyński? http://www.kowbojki.pl Czujecie w sobie instynkt macieżyński? http://www.kowbojki.pl Opowiem wam jak wygląda życie brzydkiej kobiety http://www.fanimal.pl Jaka KLatke kupic dla chomika? a czy wg ja zmieniac? http://www.kowbojki.pl Jakie drinki polecacie ? http://www.kowbojki.pl Jakie drinki polecacie ? http://www.kowbojki.pl Opowiem wam bajke.. http://www.kowbojki.pl Czujecie w sobie instynkt macieżyński? http://www.kowbojki.pl Co milego dzisiaj uslyszeliście ? http://www.kowbojki.pl Którą kowbojkę byście chcieli zobaczyć ? http://www.kowbojki.pl Jaką partię popieracie? http://www.kowbojki.pl Opowiem wam jak wygląda życie brzydkiej kobiety http://www.fanimal.pl Słoń z chorobą psychiczną http://www.kowbojki.pl Czy faceci nie mają uczuć? http://www.kowbojki.pl Czy faceci nie mają uczuć? http://www.kowbojki.pl Którego kowboja byście chciały zobaczyć? http://www.kowbojki.pl Sukienka. http://www.kowbojki.pl Czujecie w sobie instynkt macieżyński? http://www.kowbojki.pl Co milego dzisiaj uslyszeliście ? http://www.kowbojki.pl Czy faceci nie mają uczuć? http://www.kowbojki.pl Jakie drinki polecacie ? http://www.kowbojki.pl Opowiem wam jak wygląda życie brzydkiej kobiety http://www.kowbojki.pl Sukienka. http://www.kowbojki.pl Którego kowboja byście chciały zobaczyć? http://www.kowbojki.pl Którego kowboja byście chciały zobaczyć? http://www.fanimal.pl Jaka KLatke kupic dla chomika? a czy wg ja zmieniac? http://www.samosia.pl Cześć przyjaciele! http://www.kowbojki.pl Opowiem wam bajke.. http://www.kowbojki.pl Opowiem wam bajke.. http://www.samosia.pl Psychologia http://www.kowbojki.pl Którego kowboja byście chciały zobaczyć? http://www.samosia.pl Wargi sromowe duze http://www.samosia.pl Dlaczego samice... http://www.samosia.pl Dziewictwo http://www.fanimal.pl Słoń z chorobą psychiczną http://www.kowbojki.pl Sukienka. http://www.kowbojki.pl Jakie drinki polecacie ? http://www.samosia.pl No witam xD weekend sie zaczal i fajnie nie? XDD ja se pije kawke pierwsza i slucham muzyczki XDD dobrze?? http://www.samosia.pl Wytrysk http://www.samosia.pl Dziewictwo http://www.kowbojki.pl Którą kowbojkę byście chcieli zobaczyć ? http://www.kowbojki.pl Jaką partię popieracie? http://www.kowbojki.pl Co milego dzisiaj uslyszeliście ? http://www.kowbojki.pl Sukienka. http://www.kowbojki.pl Opowiem wam bajke.. http://www.kowbojki.pl Co milego dzisiaj uslyszeliście ? http://www.kowbojki.pl Czy faceci nie mają uczuć? http://www.kowbojki.pl Jakie drinki polecacie ? http://www.samosia.pl Penis http://www.fanimal.pl Słoń z chorobą psychiczną http://www.kowbojki.pl Jaką partię popieracie? http://www.fanimal.pl Słoń z chorobą psychiczną http://www.kowbojki.pl Którą kowbojkę byście chcieli zobaczyć ? http://www.samosia.pl Teenia tabletki antykoncepcyjne http://www.fanimal.pl Jaka KLatke kupic dla chomika? a czy wg ja zmieniac? http://www.fanimal.pl Jaka KLatke kupic dla chomika? a czy wg ja zmieniac? http://www.samosia.pl Penis http://www.fanimal.pl Słoń z chorobą psychiczną http://www.fanimal.pl Jaka KLatke kupic dla chomika? a czy wg ja zmieniac? http://www.samosia.pl Kupiłam sobie dzisiaj takie fajne skarpetki z psią mordą ale jak się je założy to nie widać nadruku XD http://www.kowbojki.pl Co milego dzisiaj uslyszeliście ? http://www.kowbojki.pl Którą kowbojkę byście chcieli zobaczyć ?
mareczek
mareczek
05.11.13, 01:00 | Szkoła podstawowa | Matematyka (zadanie)
Zgłoś

Samochód Jana zużywa 6,5 litrów paliwa na 100 km. Jeden litr

Samochód Jana zużywa 6,5 litrów paliwa na 100 km. Jeden litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Jan zamierza pojechać samochodem z domu do stadniny oddalonej o 40 km. Oblicz, ile będzie kosztowało paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem.

4 pkt
Czym są punkty?
Odpowiedz

(2)

  • gość
    gość | 06.11.13, 08:31

    6,5l - 100km x - 40km x=40km*6,5l:100km=2,6l 1l - 4,80zł 2,6l - x x=2,6l*4,80zł:1l=12,48zł <-koszt paliwa w jedną stronę 2*12,48zł=24,96zł <- koszt paliwa w dwie strony Odp. Paliwo potrzebne na przejazd z domu do stadniny i z powrotem będzie kosztowało 24,96zł.

  • gość
    gość | 07.11.13, 19:31

    40*2=80km bo w dwie strony 6,5l - 100km xl - 80km (to rozwiąuje z proporcji) x=5,2l (tyle litrów zużywa na 80km) 1l=4,80zł więc 4,80zł*5,2l=24,96zł Odp:Na przejazd z domu do stadniny i spowrotem pan Jan musi zapłacic 24,96zł

Zadanie

gość
Wymagane minimum 4 znaki. Pozostało: 50000 znaków. Edytor zaawansowany »
Dodaj załącznik »

Edytor zaawansowany Zamknij
Podgląd:
Nazwa Kod Rezultat
Odstęp \ a następnie spacja
Nowa linia \\
Potęga x^{2}
Ułamek \frac{x}{y}
Pierwiastek \sqrt{x}
Pierwiastek n-tego stopnia \sqrt[n]{x}
Iloczyn wektorowy \times
Iloczyn skalarny \cdot
Układ 2 równań \left \{ {{y=2} \atop {x=2}} \right
Układ n równań (każde w nowej linii) \begin{cases} ax+b=0\\cx+d=0\\ex+f=0 \end{cases}
Indeks dolny x_{123}
Indeks górny x^{123}
Znaki specjalne \backslash \ \% \ \# \ \$ \ \& \ \^ \ \~
Kwantyfikator "istnieje" \exists
Kwantyfikator "dla każdego" \forall
Suma zbiorów \cup
Iloczyn zbiorów \cap
Mniejsze lub równe \leq
Większe lub równe \geq
Nierówność \neq
Około \approx
Najczęściej używane symbole:
Pi \pi
Nieskończoność \infty
Alfa \alpha
Beta \beta
Gamma \gamma
Wyrażenia zaawansowane:
Całka nieoznaczona \int{x}\, dx
Całka oznaczona \int\limits^a_b {x} \, dx
Limes \lim_{n \to \infty} a_n
Suma szeregu \sum_{n=1}^{\infty}\frac{1}{n}
Macierz \left[\begin{array}{ccc}1&2&3\\4&5&6\\7&8&9\end{array}\right]